Červen 2018

Úsporný režim

23. června 2018 v 18:57 | Clementine |  Deníček
Čau holky,
promiňte, že se moc neozývám, je toho na mne dost. Přípravy tábora vrcholí. Snad to zvládneme.
Vrátil se mi muž ze zahraničí, takže nehrotím, jím, co uvaří, protože u nás tedy to tradiční rozdělení rolí teď brutálně popíráme, já jsem celé dny v práci nebo ve škole a on sedí doma (a píše tedy taky věci do školy, ale což :D). Navíc mi přinesl hromadu skvělé čokolády, no odmítni to.
Váha stojí, jídelníčky a pohyb stojí za houby, ale upřímně, teď je prioritou spíš psychika, hlavně se z toho nezbláznit.
Intenzivní režim s hubnutím a cvičením vidím realisticky až po táboře. :)

Jinak celkem mne vyděsilo, že Háňa končí, Loretta má psychické potíže, Bibi zmizela po týdnu snad... Měla jsem asi s něčím takovým počítat, přece jen tyhle blogy sleduju už delší dobu... Ale nějak mám pořád iluze, že je tu mnohem zdravější komunita, než asi je (nic ve zlém). Já hubnu poprvý, PPP jsem nikdy neřešila, a tak mne fakt vzalo, když jsem zjistila, že i ty zdravé vzory, co mám, jako Hanka, musí řešit takováhle svinstva. Chvíli jsem zpytovala svědomí, ale myslím, že na mne to tu zatím negativní dopady nemá. Otázka je, jak to člověk pozná, že...
Chjo.
Hele, hlavně nic ve zlém, nikoho z vás za PPP nesoudím, sama jsem si prošla psychickými obtížemi různého typu... Tak hlavně bojujte, holky. :/

--- toliko k "našim" tématům, dál číst nemusíte, pokud vás zajímá jen hubnutí a cvičení, ale potřebuju trochu ventilovat věci, co se mi dějou v životě ---

Jinak se mám vlastně celkem dobře, je toho fakt hodně hodně, ale dělám to, co mne baví, takže mi to pomáhá přežít ten stres a málo spánku a tak. Mám kolem sebe skvělé lidi... někdy snad až moc? Muž je na mne trochu naštvaný asi... a byl by víc, kdyby věděl, kolik času trávím s kamarádem... Učíme se spolu, hrajeme šachy, chodíme na víno, tůhle mne vyzvedával v práci, já se byla podívat na jeden jeho zájem, on mi přijede na chvíli na tábor... V naší sociální bublině, která je ultra liberální, se nikdo na nic neptá, ale myslím, že tak nějak předpokládají, že spolu chodíme... Ono taky když se objímáme a držíme za ruce, tak co by nepředpokládali...
Možná to někomu z vás přijde jako hrozně divné, ale já tyhle společenské konvence nemám ráda, s kamarádkama se taky vodím za ruku, tak co by ne s kamarádem, není to sexuální dotyk ani za mák. S ním jsem teda pochopitelně měla rozhovor (raději dvakrát), kde jsme se ujistili, že oba chápeme, že mám muže, a že ten vztah nehodlám opouštět nebo tak nějak. A že nepodvádím (sorry jako, už jsem na to stará). Líbání nebo něco víc pro mne prostě nepřichází v úvahu.
Ale s kamarádem je mi fakt hodně dobře a máme se prostě upřímně rádi už hrozně dlouho. Tak doufám, že se to nepokazí. Víte jak, já si můžu svoje morální pravidla mít úplně jasná, ale když s někým trávíte pomalu veškerý volný čas (muž na mne nemá čas, má deadliny, ale přesto se ho vždy ptám, zda můžu jít ven, zda nemám zůstat s ním a dělat mu aspoň podporu)... Nerada bych, aby pak třeba odmítl nějakou super holku kvůli tomu, že by byl zamilovaný do mne bo tak.
Jo, nejsme už děcka, já jsem v těch vztahových věcech obecně až příliš racionální, a on je ještě o dost starší než já (ten pocit, když se začneš kamarádit s někým, kdo zakládal projekty, co ti změnily život <3)... Ale prostě... Nerada bych něco pokazila...

Tak, vypsala jsem se... :D Jestli to někdo četl, děkuju za pozornost.

65 a jedeme dál :))

16. června 2018 v 14:16 | Clementine |  Cíle
Tak, ráno jsem na váze po dlouhé době uviděla číslo 65 (to je ta váha, co už pět let všem tvrdím, že mám, protože ty 2 - 4 kila navíc, co fakt vážím, jsou přece jen dočasně :D). Splnila jsem si tak svůj cíl "do prázdnin" lehce s předstihem. Je to super, protože vím, že odhaduju ty cíle realisticky a daří se mi je plnit (normálně to dělám jak v byznyse, vize cíle prostředky, SMART cíle a tak, jedno z mála plánování, co mě baví :D).

Na druhou stranu jsem čekala větší úbytek, ale:
a) končí mi MS, takže možná jsem ještě nafouklá
b) poslední tři dny jsem jedla "normálně", nedietně, protože jsem do sebe chtěla nacpat živiny po dvou týdnech, kdy jsem neměla čas na vaření a jídlo, takže předpokládám, že si moje tělo něco uskladnilo, kdyby mne zase napadlo chodit na 14 hodin směny a nestíhat se týden najíst
c) houby jsem cvičila
... Takže se vůbec divit nemůžu. :D

Naštěstí teď už mám do prázdnin sice hromadu práce, ale rovnoměrněji rozloženou, takže už se začínám srovnávat a půjde to zase zdravěji (a třeba i rychleji). :) Stahuju kalorické tabulky a appku, co mi bude denně připomínat aspoň krátké posilko, protože můj zadek teď vypadá nic moc, a jedeme dál!

Až budu v Praze, tak možná vyfotím i nějaké ty ne-uplne-before fotky, když už mám ten smartphone, ať mám něco pro srovnání po létě.

Doufám, že se daří, krásky!

První běžecký :)

13. června 2018 v 21:36 | Clementine |  Cíle
Holky, tak jsem dneska konečně šla běhat - v rámci prokrastinace před zkouškou, po dlouhé pauze. Záda mě pobolívala, měla jsem pocit, že je fyzička v tahu, co chvíli jsem kousek šla... Měla jsem pocit, že mi to vůbec, ale vůbec nejde, ale vyběhla jsem na dlouho trasu a už jsem to dokončit musela. GPS se tvářila, že se nechytá, tak jsem na ni ani nekoukala, a doma to jen tak otevřu, a ono tam 7 km za 40 minut. :D No, tak po přezkoumání mapy jsem zjistila, že to má mizernou přesnost, skáče to všude kolem cesty, přeměřila jsem to na netu, a podle něj to je něco přes 5,5 km. Jsem si říkala.
Ale i tak si myslím, že si můžu první cíl v klidu škrtnout! :))
Teď snad budu mít čas chodit častěji a nebudou to taková muka, a postupně zapracuji na tom čase. :)
Co si budeme, mám radost! :)

Krátce

11. června 2018 v 18:43 | Clementine |  Deníček
Ahojte slečny, sorry za případné překlepy, píšu z telefonu, neb jsem si rozbila notebook. Ale aspoň mě to donutilo koupit si ten telefon, že. Má IP68, ale i takovej už jsem jednou rozbila, takže si nedělám iluze. :D
Tenhle týden byl hrozně pracovní. Na jednu stranu mi to dost vyhovuje, skoro jsem nebyla online, poznala jsem nové lidi, ne Veletrhu vědy řešila vše od čelistí vyhynulých potvor po vliv bitcoinu na krizi ve Venezuele, byla jsem pozvána na rande s hledáním trilobitů, vypila dost vína a už se přestala snažit patlat make up na kruhy pod očima.
Upřímně jsem neměla za celý týden čas jít si zaběhat, což mě mrzí, ale ty hodiny na nohou v práci to dost kompenzují. :) Tento týden to už bude lepší, budu střídat sedící a běhací práci.
Nicméně jsem hodně zhubla, mám své dny a břicho nafouklé jak balón, a stejně mi padá úplně všechno a nemám už snad jediné tričko, co by mi sedělo. Velikost M, co jsem dostávala na Veletrh, mi je volně, i ten klučina, co mi ji dával, to říkal. Bohužel je to spíš tím, že nestíhám jíst, takže to nebylo extra zdravé, ale jsem zvědavá na výsledky. Za týden jedu k rodičům, kde mám váhu, tak to sem hodím. :)
Dneska jsem si na služebce dala dva malé kousky pizzy k obědu, že si to po tom týdnů nestíhání fakt zasloužím, a těší mě, že mi to úplně stačí a nemám sebemenší potřebu se přejíst.
Jídelníčky jsem ani nestihla psát do tabulek, takže je sem nehodím, ale většinou to bylo celý den ovoce a zelenina, jedno malé teplé jídlo (indie, čína, ale fakt poloviční porce), a ráno kus pečiva. Mamka mi z vesnice vozí jahody a třešně ze zahrádky, miluju!
Příští týden bych chtěla spát víc (5 hodin za den fakt dlouhodobě nejde) jíst pravidelněji, a konečně zase pořádně běhat, tak mi držte palce. :)

Jak se daří vám? :)

Morální kocovinka

6. června 2018 v 18:52 | Clementine |  Deníček
Čau holky (a případně kluci, byť vás tu spíš nečekám),
tak jsem si v úterý nakoupila hromadu ovoce, zeleniny a zdravých dobrot, takže už vám takové chutě dělat nebudu (byť zítra bude zase čína, protože jsem v práci a hlavně jí miluju, že jo :D). Já nějak špatně snáším to vedro, takže poslední dva dny mám problém do sebe nacpat něco víc než zeleninu a ovoce, budu to muset nějak cheatovat a cpát si aspoň do těch salátů sýr a tak, protože tak malej příjem zase nechci.
Pro ukázku včera:

snídaně (byť asi v 11, spala jsem dlouho): míchaný salát, bylinkový dresink
svačina: topinka s máslem
oběd: cherry rajčata (půl kila, lol)
večeře: 3 křehké plátky kukuřičné, 10 deka šunky, půlka kedlubny, džus multivitamín (velká sklenička)

... což je dohromady fakt hrozně málo, uh. Navíc pohyb 0, protože mi v pondělí přišla ještě jedna špatná zpráva večer, tak jsem pár kamarádu obratem donutila to jít zapít nějakým tím vínem a symbolickým panákem Diplomatica, a druhý den jsem trucovala v posteli s FRIENDS. :D No což, jednou za čas to člověk asi potřebuje. Prostě jsem pak neměla náladu na jídlo a vůbec nanic, jsem taková trochu špatná z toho, že jsem se tam pak vodila za ruku s kamarádem a pořád jsme se objímali a tak, což bych asi jako ofiko neměla, když mám muže (byť žijícího v zahraničí), a hlavně když toho klučinu mám fakt moc ráda a poslední, co bych chtěla, je, aby to mezi náma začlo bejt nějaký divný.

Nicméně dnes jsem si vzala do práce šaty, co jsem už dlouho neměla, a je fakt, že nohy v nich mám hubenější, tak jsem ráda. I ty blbý dvě/tři kila jsou vidět na projmutějším pase a teď trochu na nohách, což je super motivace. :) (Taky jsme se bála, že tam to nepůjde, a zhubnu leda prsa, ale zatím dobrý! :DD)

Anyway, jdu do sebe nacpat nějakou pořádnou večeři, jinak to dneska nebude lepší s tím příjmem, a snad si stihnu jít zaběhat, než přijde mamka, večer musíme něco řešit.

Snad se vám daří, slečny!

Lol

4. června 2018 v 19:22 | Clementine |  Deníček
No, jasně, zdravý jídelníčky jsem povídala. :D
Ale o víkendu u rodičů, s oslavou a ségrou, co peče nejlíp na světě, to úplně nefungovalo. Nicméně jsem jedla malé porce všech těch dobrot a celkem jsem se hýbala, nachodila jsem pár kilometrů na procházce, šla jsem si zaběhat (a že jsou u nás u rodičů samé kopce!), dokonce i v tom rybníku jsem se zadýchala (ještě že se v tý vodě i nezapotím, heh :D).
Dneska jsem vstávala v šest, abych byla včas v nové práci v kavárně. Takže jídelníček opět těžce improvizovaný:

snídaně: jeden ten trojúhelníček qurrita z KFC (ségra večer už nemohla), malý tmavý celozrnný chléb s pomazánkovým máslem
brzký oběd: půlka nudlí s hovězím masem a zeleninou
svačina: 100 g melounu
večeře: dám si tu druhou půlku nudlí, a matcha grapefruit limonádu, jinak tu teď usnu, a domů se přitom dostanu až někdy o půlnoci

pití: ochutnávka pěti druhů limonád a kafe, abych věděla, co cpát zákazníkům, a asi hektolitr vody s citronem

Takže super zdravé, fakt že jo. :D Ale aspoň jsou to malé porce, ta asie není na přesměženém oleji, a nachodila jsem asi miliardu kilometrů, srsly mě bolí nohy.
Zítra jdu do práce č. 2 (teda 1, měla jsem ji dřív), kde budu pěkně sedět u stolu, tak si udělám s sebou hromadu zeleniny a večer snad bude čas si jít zaběhat.

Doufám, že vy momentálně neusínáte na stole, narozdíl od mne!


Cíle na červen

2. června 2018 v 14:41 | Clementine |  Cíle
(Takhle se uměle navyšuje produktivita, rozdělíte svůj výplod do víc článků, lol.)
Ne, chci to mít samostatně, abych se k tomu mohla snadno vrátit na konce měsíce.

Takže za červen chci:

Cvičení a hubnutí:
- uběhnout 5 km (jakože v kuse, ne za celej měsíc, to bych možná posčítala z dobíhání tramvají i :D)
- zhubnout na 65 kilo (takže 2 kila)

Škola, práce a zájmy:
- zvládnout zbývající zkoušky (4 - 5, tu jednu budu možná odkládat)
- pokusit se dotáhnout administrativu k Erasmu
- připravit tábor
- zkusit druhou práci (v pondělí se jdu zaučovat do kavárny, tak mi držte palce, ať nikoho nepoleju kafem a vezmou mne)

Jiné:
- dokoupit si boty a oblečení (pro někoho by možná tohle byla odměna, ale já obíhání obchodů nesnáším a ve skříni mám míň věcí než půlka chlapů :D)
- vybrat telefon (odešlo mi moje milované blackberry, a jako hrozný staromilec, co má rád tlačítkové klávesnice a telefony, co se vejdou do holčičí kapsy, ale zároveň chce mít mapy, foťák a internet u sebe, něco hledám fakt těžko)

Držte mi palce! :)

Od zítra!

2. června 2018 v 14:26 | Clementine
Čauky holky, už delší dobu některé z vás sleduju, a protože bych přes léto ráda vyladila figuru a fyzičku, přidávám se.

Od zítra! :D

Ne, kecám. Na začátku května jsem se konečně dokopala zvednout zadek a trochu se začít hýbat a lépe jíst, za 17 dní jsem shodila 3 kila, jedno jsem tedy následně nabrala, když jsem chytla chřipku, týden jsem ležela doma, a pak jsem na týden odjela na školní akci, kde jsem si dopřávala hromady nezdravého jídla, ale což už. Už jsem doma a zdravá, takže mám čas na sobě pracovat, a tento blog si zakládám pro sebe jako motivaci, aby se mi zase nestalo, že si jeden den dám pauzu, a on je to najednou týden, že.

Takže pokud jste na tom podobně, ráda spřátelím. :-) Už jsem si tedy někoho i drze hodila do linků, snad vám to nevadí, kdyby ano, stačí napsat a smažu vás.

Asi by se slušelo se představit, tady si budu říkat Clementine (podle stejnojmenné písničky od Sarah Jaffe, kterou momentálně jedu pořád dokola :D). Je mi 22, jsem typická pražská kavárenská povalečka, až na to, že kafe nepiju. Studuju, k tomu pracuju a věnuju se dobrovolnické činnosti, miluju vzdělávací a zážitkové akce, ráda lítám po venku a ráda ležím zahrabaná v posteli u pitomých teenage seriálů.

Vzhledem k tomu že si blog zakládám jako motivaci a zpětnou vazbu při hubnutí a sportu, asi bych se měla zmínit o tom, jak to mám. Jsem veskrze nesportovní člověk, který má nulový odhad na vzdálenosti, takže ho při tělocviku vždycky trefí míčem do nosu, a nulovou rovnováhu a ladnost, takže na hrazdě nebo kladině vypadá jako opilá brambora.
Z toho důvodu jsem si vybrala běh, při kterém většinou nezvládám ohrožovat sebe ani okolí. Taky je to levné a člověk dýchá lesní vzduch, ne těla ostatních v posilce, že. Za ten měsíc jsem si to celkem zamilovala, a v menu tak kromě odškrtávání kil najdete i moje běžecké cíle. První je uběhnout 5 km, druhý dostat se s touhle vzdáleností pod půl hodiny. Teď jsem měla nejlepší 4,2 za 26 minut a cítila jsem se v pohodě, takže si věřím, že 5 km dám do prázdnin (pokud teda nebude konstantně 40°, že.
Než jsem chytla rýmičku, tak jsem běhala ob den 3,5 - 4,2 km, takže něco pod půlhodinku, a ty dny, kdy jsem neběhala, jsem posilovala (hlavně zadek, na ten si potrpím :D). Teď se k tomu zase vracím.
Kromě toho se snažím jíst zdravěji (říkám po tom, co jsem si dala mamčiny jahodové knedlíky, lol) a vařit si sama, protože to, co utratím za jídlo, je fakt děs. :D Házím si to orientačně do kalorických tabulek, ale nemám váhu, takže odhaduju, každopádně zatím to fungovalo, tak se asi aspoň přibližně trefuju.
Můj hubnoucí parťák je můj ex (chodili jsme spolu už před pár lety, a teď jsme besties), na tábor začátkem léta bych chtěla odjíždět s 65 kily, a v září bych na jednu mojí oblíbenou akci s číslem 60. Pak bych se optimálně chtěla dostat ještě trochu pod, ale uvidíme, takhle hubená jsem se neviděla pár let a vychrtliny se mi nelíbí, o zadek a prsa přijít nechci! :D Hlavně, aby na mne byly nějaké ty svaly, ne jen tuková vycpávka. Tlustá nejsem (byť jsem se nějak pomalu proválela skoro k hranici nadváhy), klukům se líbím, sobě celkem taky, takže mi jde spíš o zdraví, energii a fyzičku (jsem člověk, co se pohybuju skoro výhradně v klučičích kolektivech, takže chci stačit), a pak až o vzhled, i když je to rozhodně příjemný bonus. :-)

Budu sem házet sem tam co jím a cvičím, pochopitelně svoje pokroky, budou-li, a pocitové výlevy (nebudu to přehánět... možná). Budu ráda za podporu!

Užívejte víkendu, C. :-)